Ювентус се реваншира за изненадващото поражение от Сампдория преди седмица,

...

"Юве" удари три пъти за 19 минути срещу "Кротоне" и Александър Тонев

" Ювентус " се реваншира за изненадващото проваляне от " Сампдория " преди седмица, печелейки без особени проблеми с 3:0 вкъщи против " Кротоне " в мач от 14-я кръг на Серия " А ". " Бианконерите " надиграха " акулите " с безусловно същия резултат, с който завоюваха срещата сред двата отбора в Торино и в края на предишния сезон. " Старата госпожа " към този момент има пет победи в пет срещи с " Кротоне ", в които головата разлика е 16:0 в интерес на първенците на Италия.

--> Като титуляр за " акулите " едвам за трети път през сезона стартира Александър Тонев. Българският национал до неотдавна лекуваше травма, като не бе попадал в стартовите 11 от два месеца насам. В края на първото полувреме Тонев получи добра опция да обстрелва вратата, защитавана от Джанлуиджи Буфон, само че се засуети и не избра най-подходящия миг за изстрел, изпращайки топката във външната страна на мрежата.

Именно през първата част домакините имаха усложнения с разтрошаване компактната отбрана на противника, а и вратарят Алекс Кордас отрази няколко по-опасни изстрела към своята врата. " Бяло-черните " обаче имаха потребност от единствено 7 минути след почивката, с цел да вземат задатък. Както и в дуела през май, по този начин и този път Марио Манджукич откри резултата. Хърватинът означи петия си гол за сезона във всички шампионати след хубав изстрел с глава, а центрирането бе направено от Андреа Бардзали.

Осем минути по-късно резултатът стана 2:0 след бомбен шут на резервата Матия Де Шилио от границата на наказателното поле. Той се разписа, четири минути откакто размени Щефан Лихтщайнер, вкарвайки за първи път с екипа на " Юве ". В 71-ата минута Меди Бенатя оформи крайното 3:0 след чудесно подаване на различен авариен състезател - Миралем Пянич. Босненският халф ознаменува своя мач номер 200 в калчото с асистенция - негова осма за сезона.

" Ювентус " също по този начин удължи на 43 серията си от турнирни срещи с най-малко един маркиран гол, изравнявайки върха на калчото, подложен точно от " бианконерите " сред 2013 и 2014 година. " Кротоне " пък остава единствено с една суха мрежа в общо 26 гостувания в елита на италианския футбол от началото на предишния сезон до момента.

В класирането " Юве " заема трето място с 34 точки - 4 по-малко от водача " Наполи ", който приема " остарялата госпожа " в огромното дерби на 15-я кръг, което ще бъде излъчено директно по RING в петък, 1 декември, от 21:45. Втори с две точки повече от първенците е " Интер ", а " Кротоне " остава на 15-о място с 12 точки.
Източник: btvnovinite.bg