Юношеският национален отбор на България до 15 г. изнесе силен

...

България U15 допусна загуба в първата си контрола срещу Румъния

Юношеският народен тим на България до 15 година изнесе мощен дуел, само че макар преимуществото си отстъпи на Румъния като посетител с 1:2 в първата контролна среща сред двата отбора.

Домакините поведоха рано в резултата, след което „ лъвчетата “ взеха самодейността и до почивката пропуснаха няколко преференциални положения за равнене. Попадение на Петър Благоев бе анулирано поради подозрително нарушаване в нахлуване, а един път и гредата избави румънската врата.

През втората част България продължи да господства и макар, че в 55-тата минута отборът ни остана с човек по-малко поради червен картон на Благоев, незабавно по-късно Ястиян Георгиев съумя да осъществя изравнителен гол.

Дори в понижен състав тимът ни продължи с положителното си показване, само че инцидентен гол в 75-тата минута донесе крайния триумф на домакините.

Следващата инспекция сред Румъния U15 и България U15 е на 10 ноември от 11:00 ч.

Съставът на България: 12. Иво Ганчев, 24. Никола Калчев (65 – 17. Йоан Андреев), 3. Виктор Иванов, 4. Максимилиан Лазаров, 6. Ястиян Георгиев (76 – 5. Светослав Иванов), 22. Димитър Кънев (65 – 18. Преслав Стойков), 10. Джем Андонов (60 – 2. Петър Байраков), 13. Виктор Добрев (60 – 11. Васил Иванов), 16. Александър Вутов (65 – 21. Андрей Нешев), 19. Петър Благоев, 20. Ангел Тодоров.

Селекционер: Владислав Вутов.