Янислав Герчев стана шампион в по-горната за него категория до

...

Янислав Герчев превзе горната категория на държавното в Пазарджик

Янислав Герчев стана първенец в по-горната за него категория до 66 кг на държавното състезание по джудо в Пазарджик. В оспорван и предстоящ край състезателят на пловдивския " Арена Спорт " победи завърналия се на татамито след 4-годишна пауза Денислав Иванов (Левски).

При 73-килограмовите Марк Христов се наложи над съотборника си от " Шун джудо " Явор Михайлов. В до 60 кг победи Любослав Григоров ( " Локомотив ", Сф) след триумф над Христо Христов ( " Хасково " ).

При дамите в оспорван край при 52-килограмовите Габриела Димитрова победи съотборничката си от ЦСКА Александра Карабойчева. Лидия Брънчева (СА ЦСКА) не позволи изненада в кат. до 63 кг. На финала призьорката от европейски купи се наложи над Йоана Манова ( " Шун Джудо " ).

При най-леките до 48 кг шампионка стана Алекса Георгиева. В решителната битка представителката на ЦСКА преодоля Лилия Георгиева от Спортна академия ЦСКА. В кат. до 57 кг първа е Таня Радулова ( " Чавдар ", Троян), спечелила на финала против Ани Атанасова ( " Илинден " ).

Утре шампионата продължава в останалите категории. За призовите места спорят 399 състезатели от 40 клуба.

" Шампионите споделят " - Евдокия Попадинова, Станимира Петрова и Янислав Герчев