Втората вълна на коронавируса връхлетя света с пълна сила –

...
Втората вълна на коронавируса връхлетя света с пълна сила –
Коментари Харесай

Няколко прости правила за справяне с коронавируса

Втората вълна на ковид връхлетя света с цялостна мощ – за последното денонощие у нас броят на новите случаи е съвсем 4000, а умрелите са 46. Ето за какво е значимо да спазвате няколко елементарни правила за справяне със обстановката. Представя ни ги Д-р Стойчо Кацаров, ръководител на Управителния съвет на Център отбрана правата в опазването на здравето и някогашен зам.-министър на опазването на здравето.

Коронавирус с име SARS-CoV-19 има и това не е интрига, написа той. „ Той не е нито единственият, нито първият такъв вирус, с който се срещаме. Разпространява се сходно на грипа, леталитетът е малко по-голям и най-застрашени са възрастните хора. Като всяка друга зараза, която се популяризира по въздушно-капков път и тази не може да бъде спряна. Разпространението ѝ може само да бъде забавено. Смята се, че разпространяването ще спре, когато сред 40 и 60% от популацията развие имунитет. “

Според лекаря, в случай че към момента не сте преболедували вируса, съществува към 50% късмет да се срещнете с него преди епидемията да затихне. Не може да се каже авансово по какъв начин ще протече болестта, по тази причина е значимо да реагирате съответно. Д-р Кацаров счита, че няма потребност да вършиме нищо особено. „ Хранете се, както го вършиме всекидневно. Няма да навреди, в случай че добавите в менюто малко повече плодове и зеленчуци, само че най-важно си остава приемането на разнообразна храна. Разгара на епидемията не е най-подходящото време за другите диети. “, безапелационен е той.

Казва още, че двигателната интензивност е потребна постоянно, а в сегашната обстановка още повече. Призовава и д а ограничете контактите с доста хора – „ Ако можете да пропуснете сватби, погребения и други битови събирания, направете го. Научете се да пазарувате по-рядко в по-големи количества. Избягвайте градския превоз при опция, като пътувате с кола или ходите пешком. Ако не е допустимо, вижте дали можете най-малко да избегнете потреблението на градския превоз в час пик, когато има най-вече хора. Носете маска, когато сте на закрито или измежду доста хора в непосредствена непосредственост, мийте си ръцете с вода и сапун, когато се прибирате в къщи. “

Д-р Кацаров отбелязва, че н е е нужно авансово да вземате никакви медикаменти или хранителни добавки, тъй като в случай че се храните рационално, организмът ви към този момент си е обезпечил нужните количества витамини и микроелементи. Призовава и да не се запасяваме с антибиотици, тъй като е безсмислено.

„ Антибиотиците не намаляват температурата. Те не въздействат на ковид, както и на останалите вируси. Могат да са ви потребни при бактериална зараза, само че няма антибиотик, който да убива всички бактерии, нито бактерия, която да е сензитивна на всички антибиотици. Приемането на антибиотик е дейно единствено след установяване на причинителя на болестта, което може да стане клинично, а най-добре след антибиограма. Тъй като не можете да бъдете сигурен нито дали ще развиете бактериална зараза, нито какъв ще е причинителят, то вероятността да се запасите с подобаващия за случая антибиотик е минимална, заради което и предварителното закупуване е безсмислено. С безразборното приемане на антибиотици можете единствено да създадете резистенти варианти на бактериите, които след това да убият вас или хората, на които ще ги предадете. “

Следва на другата страница...
Източник: momichetata.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР