Вследствие на думите на руския президент от петък, че Полша

...
Вследствие на думите на руския президент от петък, че Полша
Коментари Харесай

Голямо напрежение между Полша и Русия! Спешни мерки

Вследствие на думите на съветския президент от петък, че Полша възнамерява да окупира част от територията на Украйна, полският министър председател Матеуш Моравецки написа в Туитър, че съветският дипломат ще бъде извикан във външното министерство, цитира думите му Руската службата Би Би Си.

След Втората международна война Съюз на съветските социалистически републики, наред с други неща, анексира териториите на Западна Украйна и Западна Беларус, които преди войната принадлежаха на Полша, а Полша получи обилни територии в западната част на страната, които бяха част от Германия преди войната. В петък Путин очерта тези обстоятелства по следния метод: " Западните територии на днешна Полша са подарък от Сталин за поляците, дали нашите другари във Варшава са не запомнили за това? Ще ви напомним ".
-->
" Сталин беше военнопрестъпник, виновен за гибелта на стотици хиляди поляци. Историческата истина не предстои на разискване ", написа Моравецки.

Руските публични лица и медиите, без да дават доказателства, много постоянно заявяват желанието на Полша да анексира част от Украйна. Във Варшава тези думи се назовават ​​лъжи, цитира информацията news.bg.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР