Връзката между богатството и щастието не е задължителна.Богатите нации понякога

...
Връзката между богатството и щастието не е задължителна.Богатите нации понякога
Коментари Харесай

5 от най-важните принципи на богатия живот

Връзката сред благосъстоянието и щастието не е наложителна.

Богатите народи от време на време не са по-щастливи от бедните, богатите хора постоянно не се усещат по-добре от останалите. Въздействието на парите върху щастието не е толкоз огромно, колкото си представяме. Ако човек има облекла, които да облича, покрив над главата си и цялостен ледник, спомагателните пари единствено основават непряк резултат върху възприятието му за благополучие. Други фактори са доста по-важни.

След дългогодишно проучване на тематиката психолозите Соня Любомирски, Кенън Шелдън и Дейвид Шкейд разгласиха разбор през 2005 година В него те написаха, че щастието зависи от няколко неща: към 50% то се дължи на биологични аргументи, 40% - от това, което избираме да вършим в живота си и 10% - от независещи от нас условия като възраст, раса, а отсам и произхождащият финансов статус.

Въпреки че финансовото състояние играе дребна роля в тази формула, то определено има значение. Според отчет, оповестен през април 2011 година в американски вестник за известна логика на психиката, някои финансови привички основават повече задоволство от други.

В последна сметка, „ в случай че парите не ви вършат щастливи, тогава евентуално не ги харчите вярно “, пишат създателите Елизабет Дюн, Даниел Гилбърт и Тимоти Уилсън. Те оферират няколко правилото на потреблението и отношението към парите, които може да ни създадат по-щастливи.

Принципите са следните:

● Купувайте си повече прекарвания и по-малко движимости.  Материалните артикули се обезценяват. В деня, откакто сте купили нещо, то евентуално към този момент коства по-малко. Личният опит, въпреки това, усилва цената си с времето. Спомените ви за нещата, които сте правили – ваканциите, на които сте били, концертите, които сте посетили – ще покачват цената си с минаването на дните.

● Използвайте парите си, с цел да помагате на други хора.  Харченето за персонални потребности има дребен и временен резултат върху щастието спрямо това да се помогне благотворително или да се купят дарове за близки. Да даваш от парите си за останалите, основава мощно положително възприятие.

● Купувайте си доста на брой дребни удоволствия, вместо няколко огромни . С други думи психолозите заключават, че „ хората са по-щастливи, когато получават дребни, прелестни неща в чести дози, в сравнение с огромни придобивки, само че по-рядко ".

● Платете в този момент, консумирайте по-късно . Да купувате през днешния ден и да плащате на следващия ден води до задължения, а задлъжняването е един от водещите фактори човек да е трагичен и нерешителен. В същото време отложеното самовъзнаграждение ни прави по-щастливи освен тъй като заобикаляме дълга, само че и тъй като то идва по-късно неспокойствие и нормално ни води към по-умни избори.

● Внимавайте със сравнителното извършване на покупки . Ако сте чели „ Парадоксът на избора “ на Бари Шварц знаете, че хората се усещат по-щастливи с по-малко варианти. Когато имаме по-малък избор е по-малко евентуално да създадем неточност, до момента в който купуваме. И е по-малко допустимо да пострадаме след това от разкаянието на купувача. Затова, когато откриете добра алтернатива, се възползвайте от нея и не поглеждайте обратно.

Имайки поради всичко това, кой в действителност е най-хубавият метод да се увериш, че парите ще те създадат благополучен? През 2010 година по време на годишна среща на вложителите в компанията на Уорън Бъфет „ Бършир Хатауей “, бизнес сътрудникът му Чарли Мюнгър споделя: „ Тайната на щастието е да понижаваш упованията си “.

По материал на сп. Entrepreneur
Източник: manager.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР