Волейболистките на ЦСКА отново оглавиха временното класиране в НВЛ-жени. Момичетата

...

Волейболистките на ЦСКА с нова победа

Волейболистките на ЦСКА още веднъж оглавиха краткотрайното класиране в НВЛ-жени. Момичетата на Юлия Иванова записаха 4-а победа в шампионата, откакто се постановиха над Славия с 3:1 (25:14, 20:25, 25:18, 25:21) в мач от 5-ия кръг, игран този следобяд в зала " Васил Симов ".

Така " алените " имат в актива си 12 точки след 4 победи и 1 загуба, а славистките са 6-ти с 6 точки след 2 победи и 3 загуби. В идващия 6-и кръг ЦСКА излиза против Берое в Стара Загора, а Славия приема Раковски (Димитровград).

Домакините от ЦСКА преобладаваха напълно в първия гейм и поведоха без проблеми след разгромно 25:14. Във втората част " алените " потеглиха добре, само че разрешиха на Славия да извърнат резултата и да запазят преимуществото си до края, изравнявайки 1:1 след 25:20. В третия гейм двата отбора си разменяха водачеството, само че в последна сметка армейките съумяха да излязат от обстановката и да излязат наред в резултата още веднъж след 25:18. Четвъртата част започва под диктовката на Славия, като превъзходството на " белите " продължи през по-голямата част от времето. В основните моменти, обаче, ЦСКА набра инерция и пое самодейността, с цел да се поздрави с крайната победа след 25:21 и 3:1.