Волейболистките на Марица (Пловдив) победиха Перун (Варна) с 3:0 (25:10,

...

ВК Марица на полуфинал в първенството

Волейболистките на Марица (Пловдив) победиха Перун (Варна) с 3:0 (25:10, 25:10, 25:15) и във втория мач от четвъртфиналната серия сред двата тима и с 2:0 триумфа стана първият полуфиналист в Национална волейболна лига. Срешата в зала " Сила " приключи за 55 минути игра в интерес на шампионките.

На полуфиналните плейофи, които по стратегия би трябвало да се играят на 2, 5 и вероятно 7 април, пловдивчанки ще се изправят против спечелилия от четвъртфинала сред Берое (Стара Загора) и ДКС Варна (Варна), който стартира през днешния ден.

Мирослава Паскова, която единствено в третия гейм направи шест точки в нахлуване при 100% успеваемост, приключи мача като топреализатор с общо 12 точки за победителките. 10 точки добави Ива Дудова.
Източник: bnr.bg