Волейболистките на Берое (Стара Загора) записаха 4-а поредна и общо

...

Берое с обрат срещу Локомотив в женското първенство

Волейболистките на Берое (Стара Загора) записаха 4-а поредна и общо 5-а победа в женската " Демакс " Лига, откакто се наложи вкъщи над Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:1 (19:25, 25:19, 25:13, 25:11) в отсрочен мач от 2-ия кръг.

Така старозагорки са втори във краткотрайното класиране с 16 точки след 5 победи и 2 загуби. Локо пък е 4-и с 10 точки след 4 победи и 4 загуби.

Гостите от Локомотив започнаха мощно в първия гейм на срещата, след което " зелено-белите " поеха самодейността. Това, обаче, не продължи дълго, и след равностойна игра девойките на Страхил Балов още веднъж поведоха и завоюваха гейма след 25:19. Състезателките на Диян Боюклиев играха устойчиво и преобладаваха през целия втори гейм. От Локомотив пробваха да настигнат Берое на няколко пъти, само че не се случи нищо и резултатът бе подравнен след 25:19.

Домакините от Берое продължиха да играят въодушевено и възходящата им линия се резервира, като затвориха с огромна разлика третия гейм - 25:13. В идващите минути мачът просто се доигра, като старозагорки бяха безапелационни - 25:11 и 3:1.

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - ЛОКОМОТИВ 1929 НИДО (СОФИЯ) 3:1 (19:25, 25:19, 25:13, 25:11)
БЕРОЕ: Лора Славчева, Йоана Николова, Мая Ангелова, Стелияна Чакърова, Мария-Габриела Миличевич, Виолина Николова - Анета Петрова-либеро (Борислава Личева)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ
ЛОКОМОТИВ: Денка Гачева, Стефка Чифтеева, Ива Парталева, Лияна Стойчева, Елина Сандова, Никол Накова - Лилия Бучова-либеро (Цветелина Занева, Евелина Лазарова, Елица Пенева, Цветелина Герова)
Старши треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ.