Виктория Азаренка постигна категорична победа с 6:1, 6:0 над аржентинката

...

Азаренка с убийствен старт на Ролан Гарос

Виктория Азаренка реализира безапелационна победа с 6:1, 6:0 над аржентинката Надя Подороска в мач от първия кръг на " Ролан Гарос ".

Срещата, която опълчи две някогашни полуфиналистки в Париж, мина напълно под диктовката на белорускинята. Тя пое самодейността още при започване на мача, поведе с 3:0 гейма и не разреши на Подороска да я заплаши в нито един миг от 62-те минути на мача.

Във втория кръг Азаренка ще срещне младата рускиня Мира Андреева, която в профил американката Емина Бекташ след 6:2, 6:3.

Категорична победа записа и номер 22 в схемата Ема Наваро. Американката отстрани туркинята Зейнеп Сомнез след 6:2, 6:0, а мачът завърши за единствено 52 минути.

В идващия стадий Наваро ще играе с 37-годишната Сара Ерани.

Победа също с 6:2, 6:2 записа и американката Мадисън Кийс. Дванадесетата в международната класация реализира този резултат против мексиканката Рената Сарасуа за 74 минути.

Изненадата на деня пък сервира Юлия Путинцева от Казахстан, която в профил финалистката в Париж от 2018 година Слоун Стивънс от Съединени американски щати след 6:1, 6:2. Следващата съперничка на Путинцева ще бъде победителката от мача сред британката Кейти Боултър и испанката Паула Бадоса.