Волейболистките на Берое (Стара Загора) се наложиха като гости над

...

Берое обърна ЦСКА в София

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се постановиха като посетители над ЦСКА с 3:1 (25:27, 25:13, 25:20, 25:10) в мач от 11-ия кръг на НВЛ-жени.
 ЦСКА - Берое @@@
По този метод тимът от Стара Загора взе реванш за загубата от " алените " през есента и им нанесе първо домакинско проваляне за сезона.
Първия гейм на срещата стартира оспорвано. ЦСКА на няколко пъти взимаше задатък от 3-4 точки, само че Берое изравняваше. В края гостите първи стигнаха до опция да завоюват гейма, само че " алените " избавиха, след което съумяха да поведат след 27:25. Във втората част Берое тотално разруши посрещането на домакините и изравнии след разгромно 25:13.
В третата част " алените " бяха по-близо до противника, само че позволиха доста неточности. От другата страна на мрежата волейболистките на Берое бяха постоянни на посрещане, играха добре в отбрана, а началният удар продължаваше да тормози домакините. В четвъртия гейм гостите дадоха единствено 10 точки на ЦСКА за крайното 3:1.
ЦСКА - БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) 1:3 (27:25, 13:25, 20:25, 10:25)
ЦСКА: Диана Ненова, Дарина Куманова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Борислава Съйкова, Мартина Хикова - Михаела Михайлова-либеро (Кристиана Белецова– либеро)
Старши-треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
БЕРОЕ: Татяна Алейникова, Ваня Върбанова, Веселина Григорова, Цветелина Заркова, Гергана Петрова, Виолина Николова - Златена Салабашева–либеро
Старши-треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ.