Волейболистите на Звездец (Горна Малина) спечелиха Купата на България във

...

Звездец триумфира с историческа Купа на България 2023 във Висшата лига

Волейболистите на Звездец (Горна Малина) завоюваха Купата на България във второто равнище на шампионата - Висшата лига. Воденият от Иван Генков отбор се наложи над Етрополе с  3:1 (33:31, 25:21, 15:25, 27:25) във финала за трофея, изигран в зала " Васил Левски " в  Пазарджик.

Така волейболистите от Горна Малина завоюваха първи трофей в историята си.

Двубоят започва с преднина за състезателите на Звездец (5:2 и 6:3), която последователно се усили. След 6:10 етрополци осъществиха серия, стигайки до 12:10. Те обаче не съумяха да удържат темпото, борбата бе за всяка топка и всяка точка. Воденият от Ваньо Василев отбор още веднъж съумя да вземе превес (21:18), само че още веднъж съперникът съумя да го пречупи. Звездец имаше два геймбола, само че не ги отрази. След това двата отбора си размениха волейболни причини, борбата бе оспорвана, след шест геймбола обаче играчите от Горна Малина надвиха (33:31).
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Във втората част играта бе равностойна до 7:7, след което волейболистите на Иван Генков набраха инерция и поеха самодейността. След 15:11 обаче " червено-белите " наваксаха и останаха единствено на точка, само че Звездец продължи да ги тормози със сервиса си. Тимът от балканския град още веднъж се приближи при 17:17, само че противникът не позволи да се случи нищо повече. До края Звездец владееше ситуацията и усили задатъка си.

Етрополци преобладаваха напълно в третия гейм, като не изпуснаха самодейността от самото начало. Така пасивът бе понижен на 1:2 гейма.

В решителната четвърта част момчетата на Ваньо Василев поведоха (3:1), след което Звездец пое самодейността. Положението се резервира до 15:12, когато " червено-белите " стопиха разликата (15:15) и играта продължи точка за точка. В основните моменти отборът от Горна Малина поведе (23:21), само че съперникът съумя да обърне и да стигне до геймбол. Впоследствие бе отсъдена противоречива топка и играта продължи. Етрополе имаше още един геймбол, само че противникът не се отхвърли и в последна сметка победи с трофея.

За MVP бе отличен Пламен Георгиев (Звездец).

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto