Волейболистите на Хебър записаха четвърта поредна загуба в Шампионската лига.

...

Хебър допусна четвърта поредна загуба в Шампионската лига

Волейболистите на Хебър записаха четвърта поредна загуба в Шампионската лига. Тимът от Пазарджик се провали при гостуването си на полския гранд Алурон Вирту Варта (Заверче) Воденият от Камило Плачи отбор отстъпи с 0:3 (24:26, 15:25, 17:25) в дуел от група В на конкуренцията, изигран в " Домброва Гурнича ".

В първата среща посред им преди към месец " жълто-зелените " се постановиха с 3:1 гейма в зала " Васил Левски ".

Така Заверче излезе още веднъж е водач в класирането, с 9 точки (3 победи, 1 загуба), пазарджиклии остават на четвъртата позиция с 2 точки и без триумф.

Първият гейм бе основен, като предложи равностойни моменти, след което домакините взеха превес. Включването на Пламен Шекерджиев при 17:21 докара до прохлада, като сервисът му оказа помощ за възхода на отбора и Хебър изравни (22:22). Във значимите моменти обаче опитът и класата на Заверче си споделиха думата и наклониха везните в тяхна изгода.

В идващите две елементи Хебър нямаше същите съпротивителни сили. Камило Плачи направи няколко рокади в състава, само че и това не оказа помощ. Във втория и третия гейм " тигрите " не съумяха да слагат противника напрегнат. Увеличиха се грешките, спадна процентът в офанзива и това оказа въздействие върху развоя на мача.

Най-резултатен бе Якопо Масари с 10 точки (1 блокада), толкоз осъществя и Симон Хирш (1 ас, 2 блокади). За противника Урош Ковачевич завърши с максимален актив - 15 точки (1 ас, 1 блокада), Милош Снишчол приключи с 11 точки (1 ас, 3 блокади). /БГНЕС
Източник: bgnes.bg