Волейболистите Берое 2016 (Стара Загора) победиха като домакине Тетевен Волей

...

Берое 2016 с втора поредна победа в Суперлигата

Волейболистите Берое 2016 (Стара Загора) победиха като домакине Тетевен Волей с 3:1 (25:16, 25:22, 21:25, 25:23) в отсрочена среща от петия кръг на Суперлигата, Втора осмица. Така старозагорци записаха втори следващ и общо трети триумф през този сезон.

Мачът стартира с преднина за гостите от Тетевен, само че Берое последователно взе нещата в свои ръце и затвори първия гейм с добра разлика. Втората част продължи под диктовката на старозагорци, само че във третия играчите на Тетевен заиграха по проведено и съумяха да понижат изоставането си на 1:2 гейма. Четвъртата част бе равностойна до седмата точка, след което домакините още веднъж взеха самодейността и след 25:23 се поздравиха с крайната победа.

Над всички в този мач бе Иван Дамянов с 19 точки (1 ас, 3 блокади), със 17 се регистрира Симеон Александров (1 ас, 3 блокади), а Дамян Огнянов добави 16 точки (1 ас, 7 блокади).

За Тетевен Волей Стефан Иванов осъществя 18 точки, а по 15 точки записаха Георги Стоянов (1 ас) и Илиян Иванов (2 блокади).

Старозагорци са четвърти във краткотрайното класиране с 8 точки (3 победи, 2 загуби), а тимът на Тетевен е пети, също с 8 точки (2 победи, 4 загуби).