Воденият от Жозе Моуриньо Тотнъм се наложи измъчено с 2:1

...

"Тотнъм" едва се промъкна срещу 9 души в Пловдив

Воденият от Жозе Моуриньо " Тотнъм " се наложи измъчено с 2:1 над " Локомотив " (Пд) като посетител в парка " Лаута " и се класира за III квалификационен кръг на Лига Европа. Футболистите на шестия в британската Висша лига трябваше да обръщат резултата против носителя на Купата на България, като стигнаха до крайния триумф едвам когато " черно-белите " останаха с двама души по-малко на терена.

Звездният състав на " Тотнъм " владееше самодейността на практика през целия мач, като можеше да поведе още в 10-ата минута, когато Стивън Бергвайн уцели напречната греда след пас на Джовани Ло Селсо. Лондончани пропуснаха още няколко чисти положения преди почивката и по този начин резултатът се резервира 0:0 чак доникъде на втората част.

В 70-ата минута " Локо " сензационно откри посредством Георги Минчев, който се разписа с глава след центриране от ъглов удар. Минути по-късно домакините имаха късмет да удвоят задатъка си на 2:0, само че френският вратар на " Тотнъм " Юго Лорис избави с една ръка диагонален изстрел на Бирсент Карагерен.

Опрени до стената, играчите на Моуриньо ускориха натиска и стигнаха до повратния миг по-малко от четвърт час преди края. В 78-ата мин. при центриране от корнер стражът на пловдивчани Мартин Луков се сблъска във въздуха с неприятелски състезател, а Диниш Алмейда спря с ръка на голлинията отклонената към вратата топка. Бранителят беше изпъден с пряк червен картон, а поради разправии със съдията Карагерен видя за повторно жълт картон и " Локомотив " остана с девет души.

Капитанът на " Тотнъм " Хари Кейн осъществя безпощадно отсъдената дузпа, а в 85-ата мин. влезлият като запаса Танги Ндомбеле вкара втория гол в българската врата.
Източник: segabg.com