Водачката в световната ранглиста по тенис Ига Швьонтек отпадна на

...

Швьонтек отпадна на четвъртфиналите на домашния си турнир във Варшава

Водачката в международната класация по тенис Ига Швьонтек отпадна на четвъртфиналите на домашния за нея шампионат на клей във Варшава. В последния мач от програмата за деня полякинята отстъпи с 1:6, 6:1, 4:6 на французойката Каролин Гарсия.

За Швьонтек това бе първа загуба на алена настилка от началото на година, като тя пристигна след 2 часа и 20 минути игра.

Гарсия стартира чудесно срещата и завоюва първия сет с 6:1, откакто поведе с 4:0 гейма.

Във втория сет функциите се размениха и лидерката в международната класация и шампионка от "Ролан Гарос " Швьонтек завоюва пет поредни гейма, с което изравни сетовете.

В решителния трети Гарсия първа съумя да пробие за 5:3. Полякинята обаче върна брейка, а с това и очакванията си за победа, само че последва нов пробив, който донесе триумфа на французойката.