Вицепремиерът Корнелия Нинова обяви на брифинг в МС как антикризисните

...
Вицепремиерът Корнелия Нинова обяви на брифинг в МС как антикризисните
Коментари Харесай

Нинова с подаръци за бедните и семействата

Вицепремиерът Корнелия Нинова разгласи на брифинг в Министерски съвет по какъв начин антикризисните ограничения оказват помощ на бедните и на фамилиите у нас.

" В спор и в разговор през днешния ден четирите партии в държавното управление заставаме пред вас обединени за решение на най-важните въпроси в страната – инфлация, цени и приходи ", съобщи Нинова.

" Излизаме пред вас с проект - решение за тези въпроси. Той съдържан минимум три елементи и три цели. Първата – насочена към най-уязвимите в рецесията хора. Това са децата, младите фамилии и работещите небогати. Заедно и единни взехме решение да помогнем с увеличение на данъчните облекчения за младите фамилии, с нарастване на пенсиите и преизчислението им, както и с нарастването на ваучерите, което е поддръжка за работещите небогати и тези ваучери могат да се употребяват за заплащане и на сила, да бъдат употребявани като културен чек за посещаване на културни институции. Нашето внимание към най-уязвимите групи е най-сериозно ", сподели Нинова.

Втората посока на този проект е избавяне и излекуване на стопанската система. Всички решения за понижаване на Данък добавена стойност и данък върху горива и енергоносители е насочено към поддръжка на стопанската система промишлеността, посочи икономическият министър.

" Бихме желали да наблегнем и на това, че усилваме прага за регистрация по Данък добавена стойност от 50 000 на 100 000 лева, което е най-голямата помощ за дребните и междинните предприятия ", посочи Корнелия Нинова.

" И на трето място доста рядко в политиката се случва да има едно решение, което да оказва помощ по едно и също време на всички жители. В този проект има такива решения. Например, нулева ставка на Данък добавена стойност върху хляба визира всяко българско семейство и ще стигне до всеки дом и до всяко домакинство ", приключи тя.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР