Виляреал. Ливърпул е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионската

...

Ливърпул е на финал в Шампионска лига след обрат в Испания

Виляреал. Ливърпул е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Мърсисайдци се постановиха с 3:2 при гостуването си на Виляреал в реванша от полуфиналите и чакат спечелилия от днешния мач сред Реал Мадрид и Манчестър Сити.

Виляреал изигра ослепително в тактическо отношение първо полувреме, като поведе с 2:0 и заличи пасива си от загубата на " Анфийлд ". Ливърпул обаче излезе видоизменен след почивката, за което доста оказа помощ появяването на Луис Диас. Фабиньо понижи в 62-ата минута, а Диас изравни малко по-късно. Пълният поврат стана след попадение на Садио Мане четвърт час преди края.

Ливърпул доближи 10-и край в шампионата на първенците, а повече имат единствено Реал Мадрид, Байерн (Мюнхен) и Милан. Впечатляващо е, че тимът на Юрген Клоп завоюва всяко от шестте си гостувания в актуалното издание на Шампионската лига.
Източник: focus-news.net