Отборът на Кремонезе, където играе под наем българският национал Валентин

...

Победи за отборите на Валентин Антов и Петко Христов в Серия Б

Отборът на Кремонезе, където играе чартърен българският национал Валентин Антов, се наложи над Пиза с 2:1 в мач от 36-ия кръг на италианската Серия " Б ".

Защитникът Антов стартира като титуляр отдясно на тройката в защита и остана на терена през целия мач. Даниел Чофани откри резултата от дузпа за Кремонезе, а Марко Д`Алесандро изравни за Пиза при започване на втората част.

Масимо Кода донесе триумфа на домакините пет минути преди края на постоянното време. Тимът на Кремонезе е на четвърто място в класирането и в случай че резервира позицията си, ще стартира от полуфиналите в баражите за влизане в елита.

В различен мач от кръга Специя с Петко Христов победи Палермо с 1:0. Победното попадение за домакините вкара Джузепе Ди Серио в 16-ата минута. Христов бе един от тримата бранители и получи най-високата оценка за изявите си в мача. Специя е на 15 място в класирането и към този момент е над чертата на тимовете, които ще се борят да не изпаднат.