Виктория Томова започна с победа в квалификациите на Откритото първенство

...

Успех за Томова и загуба за Шиникова на старта на квалификациите на US Open

Виктория Томова стартира с победа в квалификациите на Откритото състезание на Съединените щати по тенис - US Open.

Първата ракета на България се наложи над международната №209 Алиона Болщова - 6:1 6:2 единствено за 69 минути. Във втория кръг на пресявките Вики ще играе с победителката от мача сред №233 Катерина Завацка и №167 Жоан Цугер.

Томова дръпна с 4:0 в първия сет и го завоюва с 6:1. Във втората част Вики позволи пробив за 1:2, само че завоюва идващите пет гейма за 6:2.

Изабелла Шиникова от своя страна загуби с 5:7, 2:6 от №119 в международната класация Кристина Букша от Испания.

Шиникова поведе на два пъти с пробив в първия сет. При 5:4 българката серивира за продобиване на сета, само че загуби идващите три гейма.

Във втората част Изабелла изостана с 0:3, а при 2:5 позволи още един пробив и загуби мача.