Тотнъм Хотспър приема големия си съперник Арсенал в изключително интригуващ

...

НА ЖИВО: Тотнъм 0:3 Арсенал, отмениха гол на шпорите

Тотнъм Хотспър приема огромния си противник Арсенал в извънредно завладяващ мач от Висшата лига. Резултатът към този миг е 0:2. Пиер-Емил Хойберг изведе гостите напред в 15-ата след автогол. Букайо Сака удвои в 27-ата минута. Кай Хавертц вкара трети гол в 38-ата минута.

" Шпорите " са в гонене на допустимо най-висока позиция в крайното класиране седмици преди края на шампионата, до момента в който упоритостите на " артилеристите " са за купа при битката им с Манчестър Сити.

Срещата е от 16,00 часа българско време и ще може да я гледате онлайн по DIEMA SPORT 2. Сайтът Gong.bg, както постоянно, ще предложи на своите читатели текст и богато мултимедийно отразяване.

Анге Постекоглу прави три промени в състава си след провалянето от Нюкасъл Юнайтед. Бен Дейвис заменя контузения Дестъни Удоджи на левия бек, а Пиер-Емил Хойбьерг и Деян Кулушевски влизат на мястото на Ивс Бисума и Бренан Джонсън.

Микел Артета не трансформира нищо при титулярите си след безапелационния триумф с 5:0 през седмицата против Челси.

Срещата в северната част на британската столица започва в извънредно движение, като битката сред двата тима беше изключителна. В осмата минута Давид Рая се наложи да прави избавяне след диагонален удар на Тимо Вернер. В десетата минута " артилеристита " получиха право да изпълнят фал от доста преференциална позиция. Йодегард стреля, само че право в стената, построена от Викарио.

Две по-късно Тросар загуби топката в личното си наказателно поле, а Тотнъм не съумя да се възползва добре, откакто шутът на Джеймс Мадисън отлетя доста високо. Арсенал съумя да открие резултата в 15-ата минута, откакто Хойбьерг си вкара автогол. Гостите стигнаха до ъглов удар, а на близката греда Партей и Томиасу нападнаха топката, само че не съумяха и зад тях Хойбьерг прати топката в личната си врата.

В 19-ата минута Тотнъм можеше да възвърне паритета, откакто Джеймс Мадисън пласира чудесно центриране от корнер, а Серхио Ромеро стреля мощно с глава, само че мерникът му не беше прецизен и играта бе възобновена с навън. Две по-късно Мадисън още веднъж центрира към Ромеро, този път от фал, а аржентинският защитник се измъкна от Партей и стреля с глава от два метра, само че прати топката в левия непряк дирек на Рая.

В 22-ата Тотнъм изравни резултата, откакто Мики ван де Веен се разписа. Топката след рикошет се озова у Мики ван де Веен, който се озова самичък против испанския вратар на Арсенал и от близко изравни. След дълго преразглеждане на обстановката реферите откриха, че нидерландският защитник на " шпорите " е бил в засада и попадението беше анулирано.

Така се стигна до 27-ата минута, когато пристигна ред на " топчиите " за повторно да ударят противника. Тотнъм можеше да направи завършващ удар, само че вместо това загуби по детски топката и Хавертц видя с дълъг пас Сака вдясно. Той финтира красиво Бен Дейвис след спринт и с левия крайник прокара топката край Викарио за 2:0.

Арсенал не спря с изключителните си изяви при статични положения. Букайо Сака центрира от корнер, а Кай Хавертц от вратарското наказателно поле насочи елегантно с глава топката и преодоля за трети път в срещата Гилермо Викарио - 3:0.

LIVE / ТОТНЪМ - АРСЕНАЛ 0:3

0:1 Хойбьерг 15'-автогол, 0:2 Сака 27', 0:3 Хавертц 38'

Рефер: Майкъл Оливър

Стадион: " Тотнъм Хотспър " (Лондон, Англия)