Виенското летище предлага от днес PCR тестове за коронавирус на

...
Виенското летище предлага от днес PCR тестове за коронавирус на
Коментари Харесай

Летище предлага тестване на място за коронавирус

Виенското летище предлага от през днешния ден PCR проби за ковид на място, с цел да се избегне потребността идващите в Австрия чужденци да бъдат подлагани на 14-дневна карантина.

До в този момент се изискваше от пасажерите да показват здравен документ с негативен резултат за Covid-19, не по-стар от четири дни, или в противоположен случай да бъдат карантинирани.

Резултатът от тестванията, които ще са разположение на аеропорта и ще костват 190 евро, ще стават ясни за към два-три часа. Пристигналите в Австрия, които към този момент са карантинирани, също могат да се тестват и в случай че не са инфектирани да приключат изолацията си.

PCR тестванията ще са налични и за хора, напускащи Австрия.

Летището във Виена извършва полети до Доха, Дортмунд, Дюселдорф, Франкфурт, Хамбург, Лисабон, Минск и София.

Наложена е възбрана за полети от високорискови райони. В Австрия инфектираните от новия ковид са над 15 000, а смъртните случаи - съвсем 600.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР