Веригата школи по програмиране и творчески дейности обяви старта на

...
Веригата школи по програмиране и творчески дейности обяви старта на
Коментари Харесай

Logiscool въвежда курс Изкуствен Интелект и много други нови обучения през новата учебна година

Веригата школи по програмиране и креативен действия разгласи старта на редица нови софтуерни образования през започващата нова образователна година. Сред тях са курсът Изкуствен Интелект и Наука за Данните (Artificial Intelligence and Data Science), който за първи път ще запознае школниците с тази вълнуваща тематика, Дигитален Интро курс за въвеждане на най-малките деца в света на технологиите, курсове за възпитаници от втори, трети и четвърти клас и пълноценно образование по програмиране за най-големите.

Изкуствен Интелект и Наука за Данните

Новият курс Изкуствен Интелект и Наука за Данните (Artificial Intelligence and Data Science) стартира през септември, а първата фаза ще предложи на учениците модула „ Основи на Изкуствения Интелект и Науката за Данни (403) “. Във втората фаза, през 2023г., ще се преглежда модулът „ Изкуствения Интелект и Науката за Данни в Python (434) “, ориентиран към възпитаници приключили курсовете на Logiscool по езика за програмиране Python или взели изпита PCEP на интернационалния Python Институт.

„ Ние сме уверени, че разширението на нашите курсове по програмиране за напреднали с една толкоз известна и вълнуваща тематика като изкуствения разсъдък може да помогне на българските деца и младежи да навлязат в една от най-значимите области на бъдещето и да бъдат по-подготвени за това, което следва “ - споделя Ива Янкова, съосновател на Logiscool България.

Дигиталният Интро курс за най-малките

е съгласуван с техните характерни потребности и научава школниците по какъв начин работят компютрите и по какъв начин да употребяват периферните устройства като експерти. Запознава ги също с разпоредбите за писане с 10 пръста, както и с извънредно значимата тематика за сигурността в интернет. Децата се учат да вземат решение креативен задания, да играят логичен игри, като по този метод курсът поставя основите на алгоритмичното мислене.

Курсът Откриване на Дигиталното

е ориентиран към децата от втори до пети клас. Той обгръща основите на алгоритмичното мислене и програмирането, основаването на цифрово наличие, както и потреблението на интернет и сигурността в него. Той среща децата с компютърния хардуер, с другите цифрови устройства и даже с роботиката, а школниците ще могат да вървят с наслада по пътя към цифровата просветеност, усвоявайки съществени умения по един занимателен и игровизиран метод.

За най-големите възпитаници

Logiscool предлага пълноценно образование по програмиране, като им дава документ за притежаване на програмния език Python, приет в целия свят от водещи софтуерни компании.

“В нашите школи оказваме помощ на децата от най-ранна възраст да стартират да градят своето бъдеще “ - показва още Ива Янкова - „ Курсовете на Logiscool дават освен знанията по програмиране и насочване в цифровият свят, а и са причина наш ученик да бъде определен пред неговите връстници при търсене на работа. “
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР