Вердер (Бремен) завърши по перфектен начин една от най-щастливите си

...

Вердер отпразнува перфектния рожден ден

Вердер (Бремен) приключи по съвършен метод една от най-щастливите си седмици през последните години и означи уместно своя 120-и рожден ден. Тимът надделя Аугсбург с 4:0 като хазаин в среща от 21-вия кръг на Бундеслигата и е единствено на 3 точки от място в зона “Европа”. Преди дни пък футболистите на амбициозния ментор Флориан Коофелт отстраниха Борусия (Дортмунд) в шампионата за Купата на Германия и към този момент са на четвъртфинал.

Този следобяд Вердер отхвърли баварския си противник още през първото полувреме, в което му заби три от головете. Изключително се представия младият нападател Милот Рашица, който осъществя доста красиви попадения в 5-ата и 28-ата минути. Малко преди второто прецизен беше и Йоханес Егещайн (27').

След това обаче Рашица се контузи и трябваше да бъде сменен още в 36-ата минута.

Ladies and Gentlemen, Milot Rashica.

3 goals in 5 days
Back-to-back goals scored 5 minutes in
Score an absolute peach at home in the special anniversary kit#SVWFCA pic.twitter.com/ScizGwtOo7
— DW Sports (@dw_sports) February 10, 2019
Футболистите на Аугсбург не гледаха безучастно и до почивката сътвориха най-малко три чисти благоприятни условия, само че майсторски намеси на вратаря Иржи Павленка лишиха срещата от конспирация до края.

Бременчани стигнаха до четвъртия си гол в 86-ата минута, когато прецизен беше Кевин Мовалд.

Гостите остават на 15-а позиция с едвам 4 победи на своята сметка. В идващия кръг на тях им следва районно дерби с набралия скорост първенец Байерн (Мюнхен).

Werder Bremen's different ultra groups celebrate their club's 120th birthday ahead of #SVWFCA.

Just look at that 3-part choreo pic.twitter.com/Z8IjwfIO4z
— Felix Tamsut (@ftamsut) February 10, 2019
Вердер пък ще гостува на един от директните си съперници за място в топ 6 Херта (Берлин). СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ
Бундеслига 21 кръг, неделя 10 февруари  Вердер Бремен 4:0краен резулат  Аугсбург