Вера Йорданова, която преди 10 години нашумя с главната си

...
Вера Йорданова, която преди 10 години нашумя с главната си
Коментари Харесай

Ето я Вера Йорданова, на която Тарантино казва „Супер си“

Вера Йорданова, която преди 10 години нашумя с основната си роля в хоръра „ Хотелът на ужасите “ 2 – един от безумните продуцентски планове на Куентин Тарантино, се появи в София поради фотосите на сериала „ Белези “. В трагичната поредност на Би Ти Ви, която се създава сега, хубавицата играе сестра на Анастасия Лютова от Малък градски спектакъл „ Зад канала “ – и действието, естествено, се завърта към двете дами: предишното ги застига, разплитат се секрети, на повърхността излизат непозволени истини.

Действителната история на Вера също е живо кино. Тя е родена в Хелзинки, където родителите й, музиканти, в средата на 70-те са на гастрол. Семейството се връща за няколко години в България, когато бъдещата топ моделка е на 7, само че по-късно още веднъж избира финландската столица. Кариерата на Йорданова започва по стилните сцени при започване на 90-те, стартира и с епизодични облици в сапунки. Приятелка я кани на празненство за 10-годишнината на най-престижната организация във Финландия, а в това време Вера чества 17-ия си рожден ден. Именно тогава я вижда шефката на организацията Лайла Снелман и на мига я кани за пробни фотоси. Събитията я водят из целия свят, до момента в който най-сетне се открива за малко в Ню Йорк, където продължава да дефилира сполучливо, преди да излети на запад – към Меката на киното, с цел да реализира българската си фантазия.  В Лос Анджелис се записва на актьорски курсове и непрекъснато обикаля кастингите. На този за " Хотелът на ужасите " 2 с режисьор Илай Рот отива, откакто схваща за него от другарка, която е дизайнер на костюмите в продукцията. Отива и чете на режисьора две подиуми. След месец й се обаждат, с цел да я чуят още веднъж, а чак след още един й оповестяват, че е определена. През цялото време алтернативата е била сред нея и Верджини Ледойен, която играе в " Плажът " с Леонардо ди Каприо. С Тарантино се срещат чак на постпродукцията. Тя е в студиото и със слушалки, без да подозира, че кинаджията е на сантиметри от нея. Той обаче я поздравява с думите: " Браво на теб, супер си се справила с ролята. "

През идващите години Вера живее сред Хелзинки, Ню Йорк и селото Капитан Димитриево, където родителите й имат къща. Всяка от трите местоположения я зареждат със напълно другата си сила, а петте езика, които владее - български, финландски, британски, съветски и испански – й разрешават да поддържа връзка с лекост на три континента. Преди време се опита да отвори учебно заведение за модели в София – както се прави в цивилизованя бизнес, само че не й се получи. Не крие, че са я подвеждали освен тук - възможните настоятелен сътрудници се вълнували повече от визията й, в сравнение с от вероятността за взаимна работа. Самата Вера споделя,  че има освен съвършени ограничения, само че и мощна вътрешен глас. Голямата й пристрастеност отвън камерите е кулинарията. Преди много време, до момента в който към момента е в Ню Йорк, взема решение да опише странстванията си, само че през призмата на блюдата, започвайки от фамилните пътешествия и моделстването в Италия, Франция, Испания… Така стига до невероятната си готварска книга със 100 предписания и 10 къси истории, свързани с воаяжи и случки в кухнята, обвеяни с позитивни страсти. През 2016-а Вера ражда синчето си Кийран, чиито татко е испанецът Федерико.

Да мечтае, да не се опасява от фантазиите си, да има вяра, че всичко е допустимо, да е признателна на проблемите като уроци, в никакъв случай да не се предава – това е житейската философия на Вера. Китарата и фотографията са измежду заниманията й за дребното свободно време.   

Вера в никакъв случай не е късала връзката с България, само че назовава Финландия „ втора татковина “. Когато  й се обадили за „ Белези “ по Би Ти Ви, не е имала и момент съмнение да се включи в сериала, режисиран от Драго Шолев  ( “Подслон ”), Станислав Тодоров - Роги ( “Столичани допълнително ”, “Домашен арест ”, “Дъвка за балончета ”) и Петър Крумов ( “Срам ”). Семейната драма се снима по международни киностандарти с най-високо качество, като устрема на екипа е да надскочи локалните обстановки и послания и да се впише в космополитните проблеми.   “Белези ” ще се излъчва един път седмично, само че към този момент не е ясно по кое време ще тръгне в ефира на Би Ти Ви. 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР