В двубой от 2-ия кръг на Югозападната Трета лига отборът

...

Вихрен и Миньор напред, спорно съдийство в Долна баня предреши мач на Ботев

В дуел от 2-ия кръг на Югозападната Трета лига тимът на Ботев Ихтиман отстъпи с 1:2 при семейството си на Перун Кресна. Срещата се игра на стадиона в Долна баня заради реорганизация на оборудването в Ихтиман.

Срещата стартира двуостро, само че в 10-ата минута основният арбитър Вилиян Видинов изгони много пресилено Владимир Ценев от Ботев, което наруши ритъма на игра на отбора при 35-градусовата горещина на стадиона.

Въпреки понижения състав при една чудесно проведена офанзива Кристиян Димитров прониза вратата на Перун и изведе Ботев напред в резултата в 30-ата минута на срещата.

До почивката Ботев резервира задатъка си, само че през втората част кресненци стигнаха до цялостния поврат с попадения в 60-ата и 65-ата минута.

До края на срещата домакините пробваха да стигнат до точката, само че след няколко рискови офанзиви вратарят на Перун Атанас Тъпигьозов беше на мястото си и запази триумфа на отбора си.

На кокетното оборудване в курортния град и двата отбора бяха подкрепяни от правилни почитатели.

В идващия кръг Ботев гостува в Етрополе на Чавдар, а Перун е хазаин на Сливнишки воин Сливница.

1. Вихрен Сандански - 6 т.
2. Миньор Перник - 6 т.