В двубой без значение от квалификациите за Мондиал 2018 Естония

...

Естония записа рекордна победа, но без значение

В дуел без значение от квалификациите за Мондиал 2018 Естония отнесе слабака Гибралтар с 6:0 като посетител, записвайки най-изразителната си победа в историята в интернационалните мачове като се изключи контроли. Тимът от някогашната руска република обаче няма късмет за класиране, тъй като с този триумф събира едвам 11 точки в Група “Н”. Там победител е Белгия, а Босна и Херцеговина и Гърция спорят за второто място, само че е огромна вероятността нито един от тях да не стигне до баражите поради дребното си точки.

Досега в акцията естонците бяха надделели още единствено отново Гибралтар и Кипър. Успехът довечера пристигна след три попадения преди почивката и още толкоз след нея. Сиим Лутц, Матиас Кейт и Сергей Зеньов се разписаха през първото полувреме, а след тях Йонас Там осъществя хеттрик. Отделно гостите удариха и две греди.
— Panseh Tsewole (@PansehTsewole1) October 7, 2017

Домакините остават на дъното без нито точка, като са изгубили всичките си 19 срещи въобще.

В тази група още Белгия надделя Босна и Херцеговина с 4:3, а от 21:45 часа Кипър приема Гърция.

След три дни в последния кръг Естония приема босненците, а гибралтар ще пътува до Атина.

0:6 Там (77)
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Мондиал 2018 9 кръг, събота 7 октомври  Гибралтар 0:6краен резулат  Естония