Успешното представяне на Григор Димитров на US Open продължава. Българинът

...

Сладка победа за Гришо на US Open

Успешното показване на Григор Димитров на US Open продължава. Българинът сподели постоянна игра и победи в третия кръг Камил Майхржак (Пол) със 7:5, 7:6 (8), 6:2. Този триумф му обезпечи за трети път в неговата кариера след 2014 и 2016 присъединяване на осминафиналите в Ню Йорк. За достигането си до тази фаза Гришо ще вземе и чек за 280 000 $. Още в първия сет Димитров сподели, че отново навлиза в супер форма, като загуби единствено три точки в своите 6 сервис гейма. Гришо проби поляка при последната си опция, което му обезпечи и триумфа със 7:5. Във втория Камил Майхржак съумя да изравни от 1:4 до 4:4 и да вкара сета в тайбрек. В него поляка даже поведе с 4:2, само че това единствено окуражи Гришо да завоюва с 10:8 и да дръпне с 2:0. В третия сет към този момент беше елементарно. Димитров даде единствено два гейма на противника си за 6:2. В четвъртия кръг Григор ще играе с непоставеният Алекс Де Минор. 20-годишният австралиец за първи път тази година доближава до тази фаза на шампионата в Ню Йорк и въобще в шампионат от Големия шлем. В третия кръг той победи с отлична игра поставения под №7 в Ню Йорк Кей Нишикори (Яп) 6:2, 6:4, 2:6, 6:3. Двубоят Димитров - Де Минор ще е първи сред двамата, а спечелилия от него ще срещне на четвъртфиналите Роджър Федерер или Давид Гофен.
Източник: standartnews.com