УНИЦЕФ България започва кампания за набиране на средства в помощ

...
УНИЦЕФ България започва кампания за набиране на средства в помощ
Коментари Харесай

УНИЦЕФ България набира средства в помощ на пострадалите от земетресенията в Турция и Сирия

УНИЦЕФ България стартира акция за набиране на средства в помощ на потърпевшите от опустошителните трусове в Турция и Сирия. Хиляди деца и фамилии остават в риск и имат незабавна потребност от поддръжка.

УНИЦЕФ работи на терен дружно с сътрудници и в двете страни, с цел да обезпечи на уязвимите деца зимни облекла, чиста питейна вода, протекция и психосоциална поддръжка.

По линия на протекция на децата УНИЦЕФ работи по идентифицирането на разграничени от фамилиите си и непридружени деца и последващото им събиране със фамилията, както и обезпечаването на психосоциална поддръжка, защото доста от децата най-вероятно са претърпели мощна контузия от земетресението.

Всеки може да поддържа напъните на УНИЦЕФ, като изпрати SMS с текст UNICEF на 1021 и подари 5 лева еднократно. Данък добавена стойност и такси не се дължат за клиенти на всички мобилни оператори.

Дарения се одобряват и по банковата сметка на УНИЦЕФ България – IBAN: BG34RZBB91551065034919, с съображение: Дарение – земетресение.

Нова Броудкастинг Груп ще поддържа акцията на УНИЦЕФ в помощ на потърпевшите от опустошителното земетресение в Турция и Сирия. По време на трите вечери от благотворителния мини сезон на „ КАТО ДВЕ КАПКИ ВОДА за всяко дете “ по NOVA един лев от всяко SMS подаяние, постъпило по време на шоуто, ще бъде в поддръжка на потърпевшите деца и фамилии. Останалата част от набраните средства ще бъдат употребявани за трите дела на УНИЦЕФ за децата в България.

„ Мащабите и следствията от бедствието са съкрушителни. УНИЦЕФ работи непрекъснато, с цел да обезпечи животоспасяваща поддръжка на децата и фамилиите в Турция и Сирия, наранени от земетресенията “, съобщи Кристина де Бройн, представител на УНИЦЕФ в България. „ С помощта на донори УНИЦЕФ може да поддържа децата и фамилиите, когато имат най-силна потребност от това “, добави тя.

Общият брой на жертвите в Турция и Сирия към този момент надвиши 20 000, ранените са над 70 000.

В Турция земетресенията засегнаха към 13,5 милиона души в 10 провинции, като повече от една трета от тях са деца. Над 6400 здания са разрушени, наранени са лечебни заведения, учебни заведения и друга сериозно значима инфраструктура.
В Турция УНИЦЕФ координира с турското държавно управление и Службата за ръководство при бедствия и изключителни обстановки работата по зародилите потребности, свързани с по-широкия филантропичен отговор. Най-големият приоритет е да се подсигурява, че засегнатите деца и фамилии получават поддръжката, от която обезверено се нуждаят.

УНИЦЕФ работи с Министерството на фамилията и обществените услуги на Турция, с цел да подсигурява закрилата на децата от засегнатите провинции, и към този момент е евакуирал на безвредно място стотици деца, живеещи в домове за деца и други институции. УНИЦЕФ поддържа държавното управление и при доставянето на топли зимни облекла и одеяла за хиляди деца и бебета, хигиенични материали за фамилиите, останали без дом, и комплекти за майки и бебета.

В Сирия УНИЦЕФ към този момент обезпечи вода и хигиенични материали за 12 000 души. Хиляди фамилии останаха без заслон през зимата при минусови температури и чести превалявания от сняг или дъжд. Семейства с деца спят на улицата, в молове, учебни заведения, джамии, автогари, под мостове или пък остават под намерено небе, защото ги е боязън да се приберат вкъщи.
Стотици здания са разрушени отчасти или изцяло, а стотици фамилии са в клопката на руините. Един от най-големите цели за УНИЦЕФ е обезпечаването на достъп до чиста питейна вода и хигиенични условия на засегнатите деца и фамилии, което е от особена значимост за предотвратяването на болести в първите дни от филантропичната рецесия.

Осигуряването на достъп до храна и обучение за най-уязвимите деца също е основен приоритет.

Говорителят на УНИЦЕФ Джеймс Елдър разказва като извънредно тежка обстановката на място в северозападна Сирия след повече от 10 години спор. Елдър също по този начин акцентира, че помощта не може да се политизира, и прикани интернационалната общественост да прояви взаимност и поддръжка.

„ Това е икономическа рецесия. Имаше 11 години война. Инфраструктурата е разрушена, учебните заведения са разрушени, домовете са разрушени. Епидемия от холера заплашва хората, които би трябвало да оцеляват при минусови температури. След това в четири часа сутринта в понеделник се случва това земетресение. Това е неописуемо за хората там и по тази причина е толкоз значимо да се направи всичко, с цел да се доближи до тях. В продължение на десетилетие УНИЦЕФ има доверени сътрудници в тези региони, с които продължаваме да работим, макар че би трябвало да се направи още доста. “
Източник: moreto.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР