Уелс спечели победата над Турция с 2:0 в среща от

...

Побой, дузпа и победа на Уелс над Турция

Уелс завоюва успеха над Турция с 2:0 в среща от втория кръг на група А на европейското състезание.

Така островитяните събраха 4 точки и имат доста положителни шансове да продължат напред. Турция е пред отпадане с втората си загуба.

Имаше заплаха още в 6-та минута на мача. Гарет Бейл изведе хитро Аарън Рамзи. Халфът съумя да стреля, но Урджан Чакър реагира ослепително и мазета топката с крайник.

Няколко минути по-късно и турците изпуснаха след удар на Бураз Йълмак.

В 45-та минута Уелс откри резултата.  Бейл още веднъж показва страховит взор върху играта. Нападателят откри Рамзи, който този път овладя добре и преодоля Чакър.

В 53-та минута Йълмаз стреля над вратата от доста комфортна позиция.

В 60-та минута Зеки Челик повали на земята Гарет Бейл - дузпа! Бейл обаче пропусна от бялата точка!

Две минути преди края на постоянното време Мерих Демирал засече точно центриране от корнер, насочвайки мощния си удар с глава в десния ъгъл, само че вратарят Уорд реагира ослепително и избави.

В добавеното време обаче Уелс вкара втори гол чрез Конър Робъртс. Двата тима не устояха на напрежението и се стигна до меле в пеналтерията на Уелс.

Източник: standartnews.com