Уелс и Швейцария завършиха 1:1 във втория мач от Група

...

ЕВРО 2021: Швейцария изпусна Уелс

Уелс и Швейцария приключиха 1:1 във втория мач от Група А на Европейското състезание по футбол. На олимпийския стадион в Баку, Азербайджан “кръстоносците " сътвориха много положения пред вратата на съперника, само че осъществиха единствено един път.

Бреел Емболо осъществя за отбора на Владимир Петкович в 49-та минута. Уелс обаче изравни в 74-та, когато Кийфър Мур осъществя за 1:1 след великолепен удар с глава. Така двата тима поделиха точките и все още поделят 2-то място в Група А, където водач е Италия след вчерашното 3:0 над Турция.

В идващия си мач Уелс среща Турция в Баку, до момента в който Швейцария гостува на стадион “Олимпико ” в Рим на Италия.

По-интересните минути по гол.бг

Първото полувреме стартира равностойно, а първият огромен късмет бе за уелсците. Даниел Джеймс проби по лявото крило и центрира по прелестен метод в наказателното поле, където снажният Кийфър Мур насочи ужасно топката с глава към далечния ъгъл. Ян Зомер обаче сподели ослепителен инстикт и отрази.Отговорът на “кръстоносците ” бе мълниеносен и пет минути по-късно Фабиан Шер пропусна да даде задатък за отбора си. Защитникът засече с пета центриране от ъглов удар, само че и Дани Уорд сподели необикновен инстикт и избави.

Постепенно швейцарците поеха контрола върху срещата и започнаха да пробват от ден на ден удари. Харис Сеферович и Гранит Джака обаче не съумяха да покажат прецизен завършващ удар. В 27-та минута точно Сеферович бе на сантиметри от гола, откакто стреля фалцово по диагонала, а Дани Уорд единствено изгледа по какъв начин топката минава наоколо до вратата зад него.

В добавеното време на първото полувреме Сеферович направи нов пропуск. Бреел Емболо резервира една топката в наказателното поле на Уелс и съумя да я подаде към Сеферович. Нападателят на Бенфика обаче стреля извънредно неопределено от чиста позиция.

Второто полувреме стартира с ново съществено състояние пред вратата на Уелс. Бреел Емболо се пребори с двамата централни бранители на островитяните и фронтално против вратата стреля от границата на наказателното поле. Дани Уорд съумя да избие топката в ъглов удар, само че при последвалото осъществяване Швейцария поведе.

В 49-та минута Джердан Шакири центрира добре от корнера, а Емболо бе изтърван от Конър Робъртс и с глава осъществя за 1:0. В идната офанзива Емболо бе в основата на още един късмет за отбора си. Нападателят на Борусия Мьонхенгладбах откри в наказателното поле на съперника Кевин Мбабу, чийто удар мина около вратата.

Уелс реагира на позволения гол и в 61-та минута Бен Дейвис стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони в тялото на Аканджи и мина над вратата. Напоритостта на “драконите ” обаче даде резултат в 74-та минута. След късно осъществяване на ъглов удар Моръл центрира в наказателното поле, където Кийфър Мур се извиси и с глава забоде топката в противоположния ъгъл - 1:1.

Двата тима пробваха да изтръгнат успеха до края. По-близо бяха швейцарците, чийто гол в 85-та минута бе анулиран. Появилият се секунди по-рано на терена Марио Гавранович забоде топката под гредата с удар с левия крайник. Нападателят обаче бе в състояние на засада, а ВАР помрачи насладата на швейцарците. До края " кръстоносците " натиснаха, отбраната на " драконите " устоя.

Състави:

Уелс: Уорд, Дейвис, Родън, Робъртс, Мефъм, Алън, Рамзи (90 - Ампаду), Моръл, Джеймс (75 -  Брукс), Бейл, Мур

Швейцария: Зомер, Елведи, Шер, Аканджи, Мбабу, Родригес, Фройлер, Джака, Шакири (65 - Закария), Емболо, Сеферович (84 - Гавранович)
Източник: standartnews.com