Учени от Оксфорд са установили, че Ковид-19 може да предизвика

...
Учени от Оксфорд са установили, че Ковид-19 може да предизвика
Коментари Харесай

Психолог съди Николай Витанов за ковид тормоз

Учени от " Оксфорд " са открили, че Ковид-19 може да провокира душевен проблеми измежду всеки пети от заболелите

Психологът Христо Монев разгласи по България он ер, че ще съди проф. Николаю Витанов от Българска академия на науките за душевен тормоз.

С моите сътрудници от първия ден - 13 март и поддържаме връзка с сътрудници от целия свят. Изследването на " Оксфорд " сподели, че хората, които претърпяват стрес, са три пъти по-податливи на вируса. И когато мозъкът работи по един метод, ние сме склонни да възприемаме света по този метод, а когато работи по различен метод - е радикално друго. За страдание, тези, които трябваше да ръководят рецесията освен в България, само че и в целия свят, потеглиха по пътя на плашенето. Непрекъснато излизаха резултати какъв брой са се разболели, какъв брой е ужасно. Ако човек съпостави резултатите с друга пандемия - птичия или свинския грип, те са сходни, коментира психологът.

Той съобщи, че ще съди проф. Николай Витанов от Българска академия на науките за душевен тормоз:  " Такъв напън не съм виждал в живота си. "

Той напомни, че преди няколко месеца ЮНЕСКО излезе отчет, в който се споделя, че с над 200 млн. са се нараснали необразованите деца.

" На българина не му пука, до момента в който не опре до вратата. Ние сме такива хора, на които е добре да ни обясниш защо става въпрос. Още предходната година споделих: " Не ни притискайте до стената със боязън ", тъй като ще се появи резултатът на пружината. Имам дребен опит с хора, които са прекарали тази болест. Тези случаи, с които съм работил, нормално това са помъдрели хора. По-страшни са другите, които не са го прекарали, и го чакат. Изолацията ще е рискова, в случай че не стартираме тази образователна година присъствено. Ще загубим едно цяло потомство. Не става въпрос единствено за учене, става въпрос за общественост. Ние сме страна, която няма общественост. Виждате и това, което се случва в политически проект. Ние сме толкоз неспособни възприятието за общественост. Психичните проблеми ще се задълбочат ", акцентира Монов.

Според него би трябвало да има Министерство на изключителните работи.

" Не приказвам за хоризонтална конструкция, която да има кой знае какво. Светът, в който живеем, става все по-рисков. Погледнете в световен проект. За ръководство на Ковид рецесията е належащо такова министерство. Едно е да кажеш починал, друго е да кажеш умрял. Ефектът върху хората е различен ", добави психологът.

И показа, че познава хора, които са прекарали вируса без признаци.

" Те си живеят живота обикновено, бяха на работа от самото начало. Когато един човек е живял обикновено, ходел е на работа, срещал се е с вируса, претърпял го е, той просто е по-силен душевен. Да, има подобен вирус, само че животът е по-силен. Тези, които не могат да си разрешават отмора, да бъдат повече време с околните си хора. Ако имаш градина - иди я полей, откъсни един огромен домат, нарежи го и викни приятелите да изпиете по една ракия ", поучава Христо Монов.

Попитан има ли лекуване, което е по Здравната каса по такива проблеми, той отговори: " Когато работихме с екипа по оня драматичен случай в река Лим, се оказва, че в запасите на България няма обикновени депресанти, които са от най-леките. Нека да създадем нещо в тази тенденция. Нямаме ресурси от учебници, играчки. Пак ли би трябвало да събираме капачки? "

 
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР