ЦСКА спечели първото баскетболно дерби срещу Левски през този сезон

...

ЦСКА взе голямото баскетболно дерби срещу Левски

ЦСКА завоюва първото баскетболно дерби против Левски през този сезон с 85:72. По този метод „ алените “ събраха 7 точки и се изкачиха до третото място във краткотрайното класиране на Националната баскетболна лига, като изпревариха „ сините “, които също имат 7 точки след 4 мача дотук през акцията.

В столичната зала „ Триадица “ възпитаниците на Росен Барчовски взеха задатък от 6 точки в първата четвърт, която приключи при резултат 20:14. До почивката ЦСКА усили задатъка си на 9 точки (38:29).

Хората на Димитър Ангелов бяха по-активни в третата част на срещата, само че наваксаха единствено точка от пасива си. В последната четвърт ЦСКА беше стопанин на паркета и след 26:21 се поздрави с триумфа в дербито против Левски.

Най-резултатен за ЦСКА бе Кейлъб Уесън, който вкара 24 точки и добави 9 битки и 1 асистенция за 28 минути игрово време. Брендън Йънг пък добави 20 точки, 2 битки и 9 асистенции за 32 минути на паркета.

Златин Георгиев вкара 18 точки и добави 3 битки и 5 асистенции за 38 минути в игра за Левски, само че това не бе задоволително за „ сините “, с цел да стигнат до триумфа.

Състави:

Левски:  Лъчезар Димитров, Марио Боянов, Алън Арнет, Златин Георгиев, Джон Флорвиъс ЦСКА:  Брандън Йънг, Виктор Гергов, Васил Бачев, Георги Боянов, Кейлъб Уесън
Източник: novsport.com