ЦСКА победи със 79:58 (16:15, 13:19, 27:13, 23:11) Шумен като

...

ЦСКА обърна Шумен

ЦСКА победи със 79:58 (16:15, 13:19, 27:13, 23:11) Шумен като хазаин в мач от 13-ия кръг на НБЛ. Успехът е седми за " армейците ", които имат и пет загуби от началото на сезона. Шумен е с баланс 2-10.

Въпреки че се добра до успеха, столичният отбор въобще не стартира добре срещата в личната си зала. Баскетболистите на Росен Барчовски изиграха равностойни първи 10 минути, в които взеха единствено точка задатък пред новобранеца в шампионата. До почивката те даже позволиха поврат и Шумен излезе напред в резултата. След паузата обаче " алените " постановиха темпото си и преобладаваха до края на мача.

За ЦСКА Зейн Ноулс приключи с 20 точки, Райли Оуенс записа дабъл-дабъл от 15 точки и 11 битки, а 12 точки добави Алекс Симеонов.

Николай Георгиев осъществя дабъл-дабъл - 18 точки и 11 битки за Шумен.