ЦСКА победи Берое с 2:0 на Българска армия и временно

...

ЦСКА би Берое с два ирландски шедьовъра

ЦСКА победи Берое с 2:0 на " Българска войска " и краткотрайно се изравни с Локомотив Пд на второ място във краткотрайното класиране в Първа лига.

Домакините пробваха да осъществят след единствено 40 секунди игра, когато Кери шутира рисково от 25 метра, само че около вратата. Заралии дадоха отговор с удар на Крум Стоянов във втората минута, който не затрудни Бусато.

След първия половин час алените се активизираха и сътвориха две положения. Първо, в 31-ата минута, пред Кери се откри добра опция за удар, само че след рикошет в крайник на неприятелски защитник топката трансферира и Перниш и вратата. Секунди по-късно отличен фалцов шут на Малинов след подаване на Белтраме излезе около лявата греда.

В 37-ата минута Крум Стоянов прониза вратата на домакините след скоростна офанзива отляво, само че попадението вярно бе анулирано поради засада.

ЦСКА имаше изрично предимство през втората част, като два превъзходни гола осъществя ирландецът Греъм Кери. Първият пристигна след съвършено изпълнен директен свободен удар в 58-та минута, който не остави шансове на вратаря Периш.

В 71-та минута Кери пое с гърди топката и от въздуха разстреля неспасяемо за повторно Периш.

Берое стигна до второто попадение в този мач, което обаче още веднъж беше вярно анулирано. Този път поради фаул в офанзива на Крум Стоянов..

Източник: standartnews.com