ЦСКА (Москва) победи с минималното 1:0 Нижний Новогород в домакинството

...

ЦСКА пречупи десетима от Нижний Новогород с гол дълбоко в добавеното време

ЦСКА (Москва) победи с минималното 1:0 Нижний Новогород в семейството си от 20-ия кръг на съветската Премиер лига. " Армейците " стигнаха до триумфа с много старания чак в добавеното време на мача, макар че играха с човек повече от 42-ата минута, когато Акош Кечкеш от състава на гостите бе изпъден с пряк червен картон.

Играчите на Нижний Новогород обаче се бориха мъжки и бяха на косъм да си тръгнат с скъпа точка от съветската столица. Съдията обаче пусна много дълго продължение на дуела и в 6-ата минута на добавеното време домакините стигнаха до триумфа. Победният гол означи Юсуф Язъджъ. Турчинът се ориентира добре при една дълга топка, която бе свалена от негов съотборник в краката му и той от дребен ъгъл съумя да я промуши във вратата за 1:0.

С тази победа ЦСКА се изкачи до 3-ото място във краткотрайното класиране с 36 точки. Нижний Новогород остава на 10-ата позиция с 22 точки в актива си.