ЦСКА 1948 изпусна в края престижна победа над словенския гранд

...

В Словения: ЦСКА 1948 изпусна Марибор

ЦСКА 1948 изпусна в края влиятелна победа над словенския гранд Марибор в първата си лятна контрола.

„ Червените “ имаха задатък в резултата до 85-ата минута, в която противникът им изравни за крайното 1:1.

За българския отбор неофициални дебюти от първата минута направиха новите попълнения Емил Виячки и Том Рапнуи, до момента в който Мики Орачев, Ерденис Гурища и Неделко Пишчевич се появиха на терена след час игра.

Със подозрения за тежка контузия обаче спаринга напусна наложително Октавио, чийто бразилски съотборник Педриньо завоюва дузпа още при започване на срещата.

ЦСКА 1948 стартира по-добре и в 4-ата минута Педриньо навлезе в наказателното поле, където бе съборен от Макс Уотсън и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Бирсент Карагарен, който стреля в долния ляв ъгъл и под плонжа на вратаря се разписа за 1:0.

В шестата минута ЦСКА 1948 провежда нова добра офанзива. Педриньо стреля от отдалеченост, само че вратарят на словенците избави, Стоян Стоичков насочи добавка, която защитник на словенците мазета в корнер.

В 10-ата минута Бирсент Карагарен центрира отляво от корнер, Елитон засече с глава, само че ударът му излезе в навън. След вихрените минути за ЦСКА 1948 темпото на игра спадна, само че това наподобява обикновено поради доста горещото време в Словения.

В 34-ата минута Марибор стигна до най-хубавото си състояние, когато Мартин Милеч от статично състояние центрира за Свен Карич, който насочи удар с глава, само че не улучи вратата.

Три минути преди края на полувремето Емил Виячки получи първия жълт картон в срещата след остро влизане в краката на Марин Лаушич.

В последната минута от постоянното време Стефан Цонков и Емил Ценов сблъскаха главите, като бранителят получи аркада.

В 58-ата минута Октавио получи доста противен удар и беше наложително сменен.

Двадесет минути преди края Георги Русев отигра отлично топка по десния фланг, смени посоката на придвижване и стреля, само че Ажбе Юг избави.

Четвърт час преди края Брънич влезе в наказателното поле и опита да стреля в противоположния ъгъл, само че ударът му беше неакуратен.

Малко по-късно словенците стигнаха до ново положително състояние пред българската врата, само че Виячки самопожертвователно предотврати гол във вратата на алените.

Груба неточност в отбраната на ЦСКА 1948 разрешиха на Марибор да изравни в 85-та минута посредством Хилал Судани, който беше непокрит в наказателното поле при осъществяване на ъглов удар.

Следващият мач на " алените " в Словения е против противника на ЦСКА в Лигата на конференциите - Сепси (Румъния).

ЦСКА 1948 – Марибор 1:1
1:0 Бирсент Карагарен (5, дузпа)
1:1 Хилал Судани (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 30. Стефан Цонков, 23. Емил Виячки, 5. Елитон (к) 16. Том Рапнуи, 20. Стоян Стоичков, 21. Емил Ценов, 58. Октавио, 11. Бирсент Карагарен, 26. Валентин Йосков, 8. Педриньо;

Треньор: Атанас Рибарски;

Марибор : 81. Мено Бергсен – 3. Марк Щтрайнар, 8. Марко Божич, 15. Ян Репас, 16. Аляж Антолин, 17. Арнел Якупович, 20. Макс Уотсън, 22. Мартин Милеч, 25. Свен Шоштарич Карич, 30. Марин Лаушич, 31. Ишак Кайоде Рафиу;

Треньор: Дамир Кръзнар.
Източник: novsport.com