Потвърдено: Водата в Перник заразена
Трима в болница с ешерихия коли
Нямат край тъгите на перничани. Водната рецесия освен се задълбочава. Районната здравна ревизия удостовери, че и дребното капки вода, които падат дневно от чешмите в квартал " Проучване " са инфектирани - с рисковата бактерия ешерихия коли. От болничното заведение в града осведомиха, че са признати трима пациенти със подозрение за болестта. Очаква се през днешния ден да бъдат изписани.
Водата не е годна за пиянство, прикани публично РЗИ, представена от bTV. Болните са от един и същи блок от квартал " Проучване ", където е открита болестта във водата. Водоподаването към два блока в квартала е спряно. Осигурени са водоноски и минерална вода за живущите.
Заразата стана причина обещаното стартиране на водата в " Проучване " за Коледа да не се случи. Десетки фамилии посрещнаха и Бъдни вечер, и Коледа без капка вода от чешмите си. Нещо повече - те посочваха пред камерите на националните малките екрани по какъв начин наподобява течността за пиянство, която са събрали в бутилки, когато от кранчетата потече вода - жълта с ужасна наслойка. Хора от квартала описват, че от една седмица от чешмите им тече мътна вода. И други имат стомашни проблеми, само че не са потърсили лекарска помощ и се лекуват сами.
В същото време продължава работата на В и К – Перник и „ Монтажи “ ЕАД за замяна на проблематичния сектор от водопроводната мрежа в кв. " Проучване ", обясниха от ВиК. Ремонтните действия трябваше да приключат през вчерашния ден, само че са затруднени от паркирани коли по улиците, които притежателите им повърхностно не са преместили макар напътствията. Затова ремонтът ще продължи и през днешния ден. След като водопроводът бъде сменен, ще бъде обеззаразен и пуснат в употреба.
Кметът Станислав Владимиров заяви, че незабавно след Нова Година ще стартират процедурите по ремонт на пречиствателната станция, за който страната към този момент отпусна малко над 3 млн. лв..
Нямат край тъгите на перничани. Водната рецесия освен се задълбочава. Районната здравна ревизия удостовери, че и дребното капки вода, които падат дневно от чешмите в квартал " Проучване " са инфектирани - с рисковата бактерия ешерихия коли. От болничното заведение в града осведомиха, че са признати трима пациенти със подозрение за болестта. Очаква се през днешния ден да бъдат изписани.
Водата не е годна за пиянство, прикани публично РЗИ, представена от bTV. Болните са от един и същи блок от квартал " Проучване ", където е открита болестта във водата. Водоподаването към два блока в квартала е спряно. Осигурени са водоноски и минерална вода за живущите.
Заразата стана причина обещаното стартиране на водата в " Проучване " за Коледа да не се случи. Десетки фамилии посрещнаха и Бъдни вечер, и Коледа без капка вода от чешмите си. Нещо повече - те посочваха пред камерите на националните малките екрани по какъв начин наподобява течността за пиянство, която са събрали в бутилки, когато от кранчетата потече вода - жълта с ужасна наслойка. Хора от квартала описват, че от една седмица от чешмите им тече мътна вода. И други имат стомашни проблеми, само че не са потърсили лекарска помощ и се лекуват сами.
В същото време продължава работата на В и К – Перник и „ Монтажи “ ЕАД за замяна на проблематичния сектор от водопроводната мрежа в кв. " Проучване ", обясниха от ВиК. Ремонтните действия трябваше да приключат през вчерашния ден, само че са затруднени от паркирани коли по улиците, които притежателите им повърхностно не са преместили макар напътствията. Затова ремонтът ще продължи и през днешния ден. След като водопроводът бъде сменен, ще бъде обеззаразен и пуснат в употреба.
Кметът Станислав Владимиров заяви, че незабавно след Нова Година ще стартират процедурите по ремонт на пречиствателната станция, за който страната към този момент отпусна малко над 3 млн. лв..
Източник: standartnews.com
КОМЕНТАРИ




