Трета част от историята за Кало Змея вече е на

...
Трета част от историята за Кало Змея вече е на
Коментари Харесай

Трилогията за Кало Змея приключва с темата за прошката

Трета част от историята за Кало Змея към този момент е на книжния пазар.
Основна в последната част от трилогията е тематиката за прошката, сподели пред БНР създателят на поредицата Милен Хальов.

„ Това е особена тематика за деца, тъй като те нямат потребност от кой знае какви огромни прошки в живота си – нито да получат, нито да дадат. Обаче тематиката излезе от единствено себе си след края на предната книга и това е нещо, което сплотява всички герои. “

Сериозните неща са облечени в доста атрактивна опаковка, с цел да може децата да се изкефят, уточни Хальов в предаването „ 12+3 “.

Кало се озовава в успореден свят, който е построен по претекстове от митологията.

„ С всеки един вълшебен пейзаж, който се отваря пред очите на Кало, той научава по нещо ново за себе си, за корените си и за това по какъв начин да стигне до прошката. “

Пишейки историята на Кало Змея, Милен Хальов се е върнал в детството си. Той не е склонен, че децата не четат и счита, че не трябва да бъдат принуждавани да четат избран вид литература.

Цялото изявление слушайте в звуковия файл. 
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР