Томислав Дончев и Зорница Русинова с кампания за връщане на

...
Томислав Дончев и Зорница Русинова с кампания за връщане на
Коментари Харесай

Държавата към младите: Мечтите се сбъдват в България

Томислав Дончев и Зорница Русинова с акция за връщане на студентите зад граница
 Мечтите се сбъдват в…България. Това е мотото на акцията, която вицепремиерът Томислав Дончев и зам.-социалният министър Зорница Русинова организират измежду българските студенти в Европа, с цел да им показват изискванията за живот, работа и кариера у нас и да им потвърдят, че те освен не се по-лоши, само че в доста връзки и по-добри. Целта е колкото може повече младежи да се завърнат у нас.

ВИЖ ОЩЕ: Младите с билет за връщане от Европа

Четири кариерни форума е провела от началото на годината до момента Зорница Русинова – във Виена, Лондон, Кьолн и Мюнхен. На всеки от тях зам.-социалният министър води и представители на към 30 международни компании с активност у нас. Сред тях са Sensata Technologies, Visteon Electronics, TESY, Кауфланд, Лидл, Лев Инс, Алианц и други .Те на място за какво са избрали България и показват свободните си позиции. В резултат Лидл към този момент са намерили новите си фрагменти. Младежите се връщат и стартират работа наесен в България.

По време на срещите видеообръщение към младите насочва вицепремиерът Томислав Дончев. То гласи:

„ България се развива. Може би не толкоз бързо, колкото желаеме, само че се развива във всяко едно отношение и стопански и като инфраструктура, уповавам се да се развива и като публични нрави.

Знам, че решението къде да живееш и къде да работиш зависи от всичко. Зависи от това каква заплата получаваш, зависи по какъв начин наподобява улицата, на която живееш, зависи от положението на детската градина, от чистотата на въздуха, от сигурността, даже от самочувствието.

И тъкмо поради това ви споделям, че България дава доста положителни благоприятни условия. Програмисти, квалифицирани служащи, млади инженери, българските предприятия, даже от време на време и държавната администрация допускат благоприятни условия, които са освен сравними, само че в някои обстановки и по-добри, в сравнение с в останала част от Европа. Особено като вземете поради и разликата в цените в България.

Не се плашете от подвижността и новите благоприятни условия, които дава страната. ”

Очаквайте детайлности!

 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР