Точно изпълнена дузпа донесе победата на Етър Велико Търново над

...

Дузпа донесе победата за "Етър" срещу "Черно море"

Точно изпълнена дузпа донесе успеха на " Етър " Велико Търново над " Черно море " в 15-ия кръг на българското футболно състезание.

Двата отбора играха на стадион " Ивайло ", а единствения гол в срещата означи Румен Руменов. Гостите също имаха опция да изпълнят углавен удар, само че Мартин Минчев не съумя да вкара.

Мачът стартира с преимущество за гостите, които по-често поглеждаха към вратата на Христо Иванов. Възможности за " Черно море " пропуснаха Родриго и Ндонгала.

В продължението на първото полувреме Даниел Младенов беше повален в наказателното поле от Мирослав Енчев. Съдията незабавно уточни бялата точка. Румен Руменов не сбърка за 1:0.

Възпитаниците на Илиан Илиев продължиха да нападат и през втората част в търсене на успеха. В 70-ата минута те също получиха опцията да изпълнят дузпа. Мартин Минчев беше фаулиран от Здравко Илиев и застана зад топката, единствено че не уцели вратата, а гредата, а за добавка нямаше късмет.

Трите точки в актива на " Етър " праща отбора на 9-о място в класирането, до момента в който " Черно море " са 6-и.
Източник: btvnovinite.bg