Тимовете на Майнц и Волфсбург завършиха 1:1 в първи двубой

...

Волфсбург изпусна Майнц като гост

Тимовете на Майнц и Волфсбург приключиха 1:1 в първи дуел от 24-ия кръг на Бундеслигата.

Волфсбург стигна първи до отбелязване на попадение, откакто още в 6-ата минута Брекало съумя да овладее добре кълбото и да преодолее вратаря на домакините.

Само шест минути по-късно "вълците " пропуснаха да удвоят преднината си, откакто удар на Брума се отклони от гредата.

Домакините дадоха отговор с удар на Куасон, само че в първите 30 минути имаше единствено два точни удара по посока двете порти.

В края на полувремето домакините от Майнц стигнаха само че изравняването, откакто Муто приключи сполучливо отлична офанзива на отбора и матира стража на гостите.

През втората част и двата отбора нападнаха съперниковите порти, само че до голове по този начин и не се стигна. Все отново Волфсбург могат да съжаляват, че не си потеглиха с трите точки, клед като удар на Даниел Дидави се отби от гредата при удар в 84-ата минута на срещата.

В последна сметка по-късно тъждество двата отбора са рисково покрай зоната на изпадащите, като Волсбург е на 14-ото място с 25 точки, а Майнц е позиция по-надолу с 24.