Тази вечер започва финалната серия за титлата в италианското волейболно

...

Финалната серия в Италия изправя Алекс Николов и Матей Казийски в спор за титлата

Тази вечер стартира финалната серия за купата в италианското волейболно състезание. Със сигурност българин ще завоюва трофея, тъй като един против различен застават Кучине Лубе Чивитанова с Александър Николов и Итас Трентино с Матей Казийски в състава си.

Финалната серия ще се играе до 3 победи от 5 мача, а първата среща е през днешния ден от 19:15 ч. Вторият дуел е плануван за 4 май, а третият на 7 май.

Миналогодишният първенец Лубе се класира за финалите след победа над сензацията на сезона в Суперлигата на Италия - тимът на Алианц (Милано) с 3:1 гейма в решаващия пети мач. Звездата на срещата беше българинът Александър Николов, който направи следващ мощен мач в италианското състезание – 21 маркирани точки, измежду които и победната точка след съвършено изпълнен сервис.

Лубе е измежду най-титулуваните тимове в италианската волейболна лига със седем трофея (2005-2006, 2011-2012, 2013-2014, 2016-2017, 2018-2019, 2020-2021, 2021-2022) и ще се опита да стане едвам третият отбор, спечелил 4 поредни трофеи. Това е и шестото следващо присъединяване във финалите за настоящите първенци.

В другия полуфинал Итас Трентино с 38-годишния български деец Матей Казийски съумя да победи Пиаченца и да избегне нов незабравим поврат от страна на своя съперник. След като завоюва първите два мача от полуфиналната серия, Тренто позволи две провали, и по този начин се стигна до пети дуел, който Итас Трентино завоюва с 3:1 гейма.

Победата на Тренто ги класира за финалите в Суперлигата на Италия за първи път от сезон 2016-2017, когато заеха второто място. Това ще е 9-ият път, в който тимът ще се бори за волейболното Скудето. Тимът от Северна Италия ще се опита да завоюва петата си национална купа (2007-2008, 2010-2011, 2012-2013 и 2014-2015), Матей Казийски е волейболистът, който е бил част от всички шампионски сформира на Тренто до в този момент.

Това ще са четвъртите финали, в които Лубе и Тренто ще спорят за купата. Действащите първенци завоюваха през сезон 2011-2012 и 2016-2017, а Тренто записа триумф в акцията през 2012-2013.