Световният №1 в тениса и водач в схемата на Откритото

...

Джокович започна с победа на US Open

Световният №1 в тениса и лидер в схемата на Откритото състезание на Съединените щати по тенис Новак Джокович стартира с безапелационна победа присъединяване си в Ню Йорк.

Сърбинът преодоля за малко по-малко от два часа босненеца Дамир Джумхур с 6:1, 6:4, 6:1.

Някаква конспирация имаше единствено във втората част, когато Джумхур съумя да реализира единствения си пробив в мача за 2:2, само че в края Джокович направи нов брейк за 5:4 и след това завоюва сета. 33-годишният белградчанин приключи с 32 печеливши удари (5 аса) при 29 непредизвикани неточности (5 от тях двойни).

Във втория кръг Ноле излиза против британеца Кайл Едмънд.

Петият подложен Александър Зверев от Германия надви над южноафринакеца Кевин Андерсън след здрава борба на централния корт „ Артър Аш “ със 7:6(2), 5:7, 6:3, 7:5. Мачът стартира гейм за гейм, а Зверев, който е международен №7, проби за 3:2. Андерсън върна интригата в първия сет след пробив за 5:5. Малко по-късно трябваше да се изиграе тайбрек, в който Зверев надви след 7:2 точки.

Втория сет бе решен от единствено един пробив, който бе дело на международния №117 южноафриканец. Той проби за 5:6, а по-късно завоюва гейма си на 30, с цел да изравни частите. В третия сет Зверев осъществя пробив за 3:1, а това му бе изцяло задоволително, с цел да завоюва третия сет и да поведе още веднъж в мача. Отново, като че ли, с цел да потвърдят, че мачът е извънредно оспорван и всяка неточност може да докара до съдбовен излаз, двамата демонстрираха страховит тенис и пробивът пристигна чак в единадесетия гейм на четвъртия сет. Зверев проби за 6:5 и по-късно елементарно завоюва, с цел да се класира за втория кръг.

Там го чака американеца Брандън Накашима, който победи Паоло Лоренци след 6:3, 6:2, 7:6(3).

Канадският левичар Денис Шаповалов изгуби сет в дуела си против младия американец Себастиан Корда, само че победи след 6:4, 4:6, 6:3, 6:2.

Първият ден на US Open донесе и първите огромни изненади на шампионата. Двама от поставените в мъжката скица към този момент са навън от конкуренцията. Поставеният под №9 Диего Шварцман позволи цялостен поврат от 0:2 до 3:2 против великобританеца Камерън Нори и отстъпи след 3:6, 4:6, 6:2, 6:1, 7:5 след тъкмо 3 часа и 59 минути борба. Шварцман, който е №13 в международната класация, имаше своите шансове в петия сет и даже пропусна два мачбола. В последна сметка международния №76 съумя да запише успеха след 7:5 в петата, решителна, част. Във втория кръг Нори ще срещне различен аржентинец – Федерико Кория, който победи Джейсън Юнг след 2:6, 4:6, 6:4, 6:1, 2:0 и отричане на Юнг. Поставеният под №18 и международен №24 Душан Лайович отстъпи на беларусина Егор Герасимов след 6:1, 4:6, 6:4, 6:4. В първия сет Герасимов игра чудесно и след два пробива задатък не остави особени шансове на сърбина. Втория сет също стартира с пробив за международния №72, само че Лайович го върна при 4:4, а по-късно с нов пробив за 4:6 изравни резултата. В третия и четвъртия сет Герасимов направи по единствено един-единствен пробив и завоюва срещата, с което в профил сърбина. В идващия кръг Егор Герасимов ще срещне Джордан Томпсън, който победи Стефано Травиля след 6:3, 6:4, 4:6, 6:2. Борна Чорич започва с изразителна трисетова победа. Той надви над испанеца Пабло Андухар след 7:5, 6:3, 6:1.
Източник: standartnews.com