Световният шампион с аржентинския национален отбор Лионел Меси влезе като

...

Резервата Лионел Меси се разписа при дебюта си в МЛС за успех на Интер Маями

Световният първенец с аржентинския народен тим Лионел Меси влезе като запаса през второто полувреме и означи дебютното си попадение в американската Мейджър сокър лига (МЛС) при победа на Интер Маями с 2:0 против Ню Йорк Ред Булс.

Меси получи опция да стреля от статично състояние в 89-та минута и неговият удар се спря в стената, само че офанзивата напълно не бе завършила. 36-годишният плеймейкър подаде мигновено на Бенджамин Кремаши, който в следствие му върна топката пред вратата и Меси се разписа за крайното 2:0.

Това бе 11-и гол за Меси във всички шампионати за Интер Маями след прехвърлянето като свободен сътрудник.

Парагвайският полузащинтик Диего Гомес означи първото попадение в интерес на Интер Маями в края на първото полувреме.

Интер Маями се изкачи от дъното в класирането и към този момент заема предпоследната 14-а позиция в Източната конференция с актив от 21 точки. Ню Йорк Ред Булс с 11-и в подреждането с 29 пункта.