Световният шампион Люис Хамилтън спечели първата свободна тренировка преди първото

...

Хамилтън с най-добро време в първата свободна тренировка преди Гран при на Нидерландия

Световният първенец Люис Хамилтън завоюва първата свободна подготовка преди първото от 1985 година насам Гран при на Нидерландия в неделя.

На пистата "Зандвоорт ", която е с дължина от 4,252 километра, Хамилтън завъртя най-бърза обиколка за 1:11.500 минути. Британецът, който е водач в генералното класиране с три точки пред холандеца Макс Ферстапен с Ред Бул, изпревари любимеца на локалната аудитория с 0.097 секунди. Трето време на 0.101 секунди зад Хамилтън даде испанецът Карлос Сайнс-младши с "Ферари ".

Тренировката бе спряна за дълго време, защото болидът "Астън Мартин " на Себастиан Фетел имаше проблем с мотора и спря по средата на трасето. Германецът даже след от болида си, след което го напръска с пожарогасител. Инцидентът с

Фетел попречи на всички водачи да бъдат направени повече обиколки със спортно движение

По-късно през днешния ден е втората свободна подготовка, а в събота предстоят третата подготвителна сесия и квалификацията.