Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Желко Копич даде мнението си

...

Копич: Заслужавахме доста повече заради второто полувреме

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Желко Копич даде мнението си след загубата на своя отбор в пловдивското дерби против Локомотив. “Канарчетата ” отстъпиха с 0:1, а наставникът призна, че неговият отбор е заслужавал повече поради играта си през второто полувреме.
 Локомотив е новият стопанин на Пловдив, Ботев остана с празни ръце в дербито Локомотив е новият стопанин на Пловдив, Ботев остана с празни ръце в дербито
“Ще разделя мача на две - първите 20 минути на първото полувреме Локомотив бе по-агресивен, завоюваха повече втори топки и дуели, по-късно се стабилизирахме леко, само че през първото полувреме не успяхме да играем по метода, по който искахме. Второто полувреме искахме да направляваме мача, да сме по-офанзивни. Получихме гола, по-късно започнахме да играем сносно, имахме отлични благоприятни условия да вкараме, само че не го направихме и изпуснахме възможностите си.

Играхме добре след гола. Имахме много владеене, създавахме шансове. Вкарахме два гола, само че бяха анулирани, по този начин се случва.

През първото полувреме търсехме себе си, теренът не беше най-хубавият, имаше много борба, прекалено много неверни подавания. През второто полувреме бяхме по-добре. Локомотив си играха техния футбол. Заслужавахме много повече поради второто полувреме.

Трябва да продължим да се борим, имаме футболисти, които са контузени. Те дават всичко от себе си и в идващия мач би трябвало да влезем за три точки ”, съобщи Копич.