стана ясно и, че максималното месечно брутно възнаграждение на редакторите

...
стана ясно и, че максималното месечно брутно възнаграждение на редакторите
Коментари Харесай

Петър Волгин с 4500 лв заплата от БНР за предаване с пропутинска пропаганда

стана ясно и, че оптималното месечно брутно заплащане на редакторите на предаването е 2999 лева, на музикалните редактори 2115 лева, а на звукорежисьорите е 3982 лева Петима от екипа на предаването работят на трудови взаимоотношения с БНР. Нещатните сътрудници към предаването с цивилен правни отношения са 4-ма.

За съпоставяне - минималната работна заплата в страната от 1 април 2022 година e 710 лева, а междинната работна заплата за първото тримесечие на 2022 година е 1598 лева Както е известно главната депутатска заплата у нас се равнява на три междинни, т.е. съвсем 4800 лева Така може да се каже, че водещите на предаването получават заплати, почтени за депутати.

Потърсихме отговори за месечното трудово заплащане на екипа на предаването по няколко аргументи. Първата е, че то, като част от БНР, се финансира с обществени средства, т.е. с парите на българския поданик. Втората причина е, че предаването провокира публичен интерес с няколко абсурда. А Петър Волгин не за първи път е упрекван за проруска агитация и беше осъден със " забележка " от БНР нетолкова от дълго време. Ето последния от свадите:

След като на 10 април т.г Петър Волгин предложения в " Политически НЕкоректно " водача на " Възраждане " Костадин Костадинов, диалогът сподели, че журналистът не ревизира информацията, която се оповестява, както и че са на едно мнение със събеседника си. Водещият не се усъмни в думите на събеседника си във връзка с новината за моряците от кораба " Царевна " в пристанището на Мариупол. Впоследствие Министерството на външните работи (МВнР) опроверга казаното от Костадинов. В предаването водещият даде напълно естрада на Костадинов да изнася непотвърдени обстоятелства, без да ги подложи на подозрение.

Припомняме, че поради диалога на Петър Волгин с Костадинов член на Обществения съвет на БНР подаде оставка. Александрина Пендачанска разгласи, че напуща съвета, тъй като " Волгин злоупотребява с ефира на публичната медия от години. Чрез мненията и гостите, които кани, неговите излъчвания са се трансформирали в канал за разпространяване на дезинформация и подправени вести. "

Известната журналистка Светла Петрова също напусна Обществения съвет на БНР, само че освен поради Волгин. По нейни думи, съветът към този момент е на половина от състава си и мъчно работи. Новият общоприет шеф Милен Митев би трябвало да структурира нов, който да работи в цялостен състав и който да следи спазването на професионалните стандарти в БНР, счита тя.

От своя страна Съветът за електронни медии (СЕМ) разгласи профилирано наблюдаване на предаването " Политически НЕкоректно " на БНР, излъчено на 10 април, с водещ Петър Волгин. Според Съвет за електронни медии обаче няма нарушаване на Закона за радиото и малкия екран (ЗРТ), нарушени са само Етичният кодекс на българските медии и Правилникът за публицистичната активност на Българското национално радио.

Изводите от мониторинга на Съвет за електронни медии бяха признати с четири гласа " за " и един " срещу ". Против бе съветничката Розита Еленова, която настоя за по-строг мониторинг против дезинформацията - по време на пандемията и във военната обстановка в този момент. На съвещанието участва и генералният шеф на БНР Милен Митев.

Припомняме, че Розита Еленова се обърна към Генералния шеф с думите: " Г-н Митев, би трябвало да имате повече кураж и да свалите журналиста краткотрайно от ефир. Тази история ще бъде изписана с кървави букви в историята на публичното радио в миг, в който Европейски Съюз и целият свят изолират осведомително агресора, а в БНР се цитира информация на осведомителната организация на агресора ".

В последна сметка Волгин получи само дисциплинарно наказване " Забележка " от управлението на БНР.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР