Стана ясен главният съдия на срещата между България и Танзания.

...

Стана ясен реферът на мача България - Танзания

Стана явен основният арбитър на срещата сред България и Танзания. Това е Алиар Агаев, който е най-хубавият арбитър на Азербайджан.

Както е известно, лъвовете ще се изправят против Танзания на 22-и март от 15:00 часа българско време на стадион " Далга Арена ".

Агаев е добре прочут на българската аудитория, защото към този момент два пъти е управлявал мачове на родни отбори.

През март 2023-а година в Разград той беше основен съдия на мача България - Черна гора от квалификациите за Евро 2024, приключил злощастно 0:1.

Той беше управляващ и на реванша в Лигата на Конференциите сред Лудогорец (Разград) и Сервет (Женева), отново приключил 0:1 за гостите.

Агаев е част от Категория 1 на ранглистата на УЕФА, където е и българинът Георги Кабаков.

Негови асистенти ще бъдат също интернационалните рефери: Зейнал Зейналов, Акиф Амирали - също от Азербайджан. Четвърти арбитър е Рауф Джабаров.