Спортист №1 на България за 2019 година Владимир Илиев завърши

...

Спортист №1 на България завърши 18-и в света в Анси

Спортист №1 на България за 2019 година Владимир Илиев приключи 18-и в преследването на 12,5 км за мъже в Анси, Франция, кръг от Световната купа по биатлон. Илиев направи 3 неточности в стрелбата и финишира на 2:54,2 мин. след спечелилия Йоханес Тингнес Бьо (Нор). Българинът има 81 т. от началото на сезона и заема 23-о място в генералното класиране. Това му дава право да взе участие в утрешния всеобщ старт.
Носителят на Световната купа Йоханес Тингнес Бьо записа четвърта победа за сезона след следващото си впечатляващо показване. Норвежецът позволи един пропуск при първата пукотевица, само че след това бе безукорен и финишира първи с време 30:07,8 мин. Кентен Фийон-Мейе (Фр) смъкна и 20-те цели, само че остана втори с закъснение от 22 секунди след спечелилия. Трети е различен представител на Норвегия - Ветле Кристиансен с 1 пропуск в стрелбата и закъснение от една минута след Бьо, който води в генералното класиране Бьо води с 314 точки след първите шест старта. На 49 т. го следва брат му Тарей Бьо, който през днешния ден приключи четвърти. Трети е Фийон-Мейе с 238 т.
Източник: duma.bg